06-53641213info@achter-het-fornuis.nl
Achter 't Fornuis
Achter 't Fornuis
logo
  • Home
  • Jantien
  • Koken
    • Catering
    • Koken aan huis
    • Kook workshop
    • Kookles
    • Menu’s
  • Aanschuiven
  • Afhalen
  • Blog
  • Contact
Geen categorie
21 maart 2021 by achterhetfornuis 0 Comments 48 Views
Prev
Valentijnsdag 0
Liefdevolle sticky chocolade cake
27 januari 2021
21 maart 2021 by achterhetfornuis in Geen categorie

Zo maak je gepocheerde eieren

benodigheden:

4 verse eieren (koel)

scheutje natuurazijn

1. Kies een hoge kookpot om de eireren te pocheren (dat is garen in vocht dat onder het kookpunt blijft). Hoe hoger de pot, hoe makkelijker je resultaat krijgt.

2. Vul de pot voor 3/4 met water en breng het aan de kook.

3. Voeg een royale scheut azijn toe tot je het zuur in het water proeft. Azijn zorgt er voor dat het eiwit straks beter stolt. Doe er geen zout in, dat werkt juist averechts.

4. Breek elk ei in een aparte koffiekop. Houd de dooier altijd heel. Houd ook een halve eierschaal opzij.

5. Zet het vuur zachter en houd het water net onder het kookpunt. Roer met een lepel of een garde in het water tot er een draaikolk ontstaat. Leg een stukje eierschaal in het water. Zodra het afdrijft naar het midden van de pot en ter plekke op een rustige manier rondjes danst, kan je beginnen met pocheren.

6. Neem de eierschaal weg en giet het eerste ei in het midden van de pot zacht kolkend water. Na 1 tot 2 minuten is het ei voldoende gaar. Verhoog eventueel de temperatuur van het kookvocht een beetje.

De dooier van het gepocheerde ei hoort binnenin nog lopend te zijn.

7. Je kan meerdere eieren tegelijk pocheren, maar wie op veilig speelt doet het één voor één.

Vis het gepocheerde ei voorzichtig op met een schuimspaan, zodat het water weglekt. Snijd eventueel losse flapjes eiwit weg.

Smakelijk! 

 

0
Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in

Recent comments

    Tags

    achter 't fornuis achter't fornuis achter-het-fornuis asperges aubergines bumbu gazpacho jubileum meloen pompoen pompoensoep recept salade vaderdag zomerse gerechten
    logo
    Hofstraat 1, 5258 CE Berlicum / 06-53641213 / info@achter-het-fornuis.nl
    Achter 't Fornuis